Zaufany sklep z okularami przeciwsłonecznymi

Okulary przeciwsłoneczne kupujemy nie tylko latem gdy za oknem wciąż świeci słońce i jest piękna pogoda, ale równie ważne są one zimą. W miesiącach zimowych jesteśmy szczególnie narażeni na działanie promieni słonecznych, które docierają do nas nie tylko bezpośrednio z góry ale również i odbijają się od śniegu. Szczególnie gdy wyjeżdżamy w wysokie góry, gdzie na wysokości kilku tysięcy metrów nad poziomem morza słońce operuje szczególnie intensywne. W takich warunkach powinniśmy zwrócić baczną uwagę na to w jaki sposób chronimy swoje oczy.

Gdzie kupować okulary słoneczne i dlaczego jest to takie ważne?

Oczywiście kupując okulary które mają nie tylko dobrze wyglądać na naszym nosie ale przede wszystkim które będą chroniły nasza oczy przed szkodliwym wpływem promieni UV powinniśmy przede wszystkim znaleźć zaufany i sprawdzony sklep z okularami przeciwsłonecznymi (takie jak ten np.: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html), oferujący produkty uznanych producentów.

Jest to szczególnie ważne gdy będziemy dużo przebywać na słońcu. W takiej sytuacji ważne jest nie tylko to czy dany model oprawek oraz szkieł pasuje do naszego kształtu twarzy oraz po prostu jak wyglądamy w danym modelu okularów i jak się w nich czujemy. Co najmniej równie ważne jest to, jaką ochronę zapewnia nam konkretny typ szkieł przed promieniami ultrafioletowymi.

Zazwyczaj doskonale pamiętamy o tym, aby chronić własną skórę przed niskimi temperaturami – stosujemy różnego rodzaju filtry i kremy mające zabezpieczyć nas przed zimnem. Trzeba jednak również pamiętać że zimą tak samo groźne są promienie słoneczne, zwłaszcza dla naszych oczu. Przed wyjazdem w góry koniecznie pamiętajmy więc o tym, aby odwiedzić najbliższy sklep z okularami przeciwsłonecznymi aby zaopatrzyć się we właściwą ochronę. Poszukując idealnych okularów bardzo łatwo jest zapomnieć o tym, że mają one pełnić przede wszystkim funkcję ochronną i zabezpieczać nasze oczy przed niebezpieczeństwem związanym z długotrwałą ekspozycją na promienie słoneczne.

 

Autor zdjęcia: Lucas Possiede